• Průkaz energetické náročnosti budov

  Zákonná povinnost pro majitele nemovitostí od 1.1.2013 při prodeji, pronájmu, rekonstrukci, nového objektu

  zobrazit více

  Kontroly klimatizací, kotlů a tepelných rozvodů

  Zákonná povinnost pro SVJ a majitele nemovitostí od 1.1.2013

  zobrazit více

  Regulování a měření spotřeby tepla

  Zákonná povinnost pro SVJ a majitele nemovitostí od 1.1.2013

  zobrazit více

  Správa objektů a energetický management

  Zajistíme Vám kompletní správu objetku vč. energetickécho managementu, tak aby jste co nejvíce ušetřili provozních nákladů

  zobrazit více

  Certifikace budov BREEAM, LEED

  Provádíme hodnocení budov dle certifikací Breeam a Leed, které posuzují vliv budovy na životní prostředí a kvalitu prostředí uvnitř budovy.

  zobrazit více

Měření termokamerou

Nabízíme firmám i fyzickým osobám - majitelům objektů - vytištění fotografií jejich objektů snímaných speciální kamerou. Na fotografiích je zřetelné a popsané, kde teplo uniká.
Toto měření je skvělým podkladem pro hledání energetických úspor. Ale pomůže i najít slabá místa či nekvalitní práci odvedenou na nových či rekonstruovaných objektech.  
Naše společnost současně nabízí i vypracování návrhu energetické optimalizace včetně zajištění podkladů pro získání dotací na realizaci energetických úspor dle aktuálních výzev.

Průběh termivizní kontroly

Exteriér

Termovizní kontrola začíná v exteriéru, kde lokalizujeme veškerá místa, kde vznikají  tepelné ztráty .
Kontrola domu z exteriéru zabere většinou kolem 20 až 30 minut.

Interiér

Měření termokamerou - interiérTermovize interiéruNásleduje kontrola interiéru objektu, při které zkontrolujeme všechna okna a dveře, tedy jejich těsnost (správné dosedání křídla do rámu), a také kvalitu osazení  (tedy těsnost mezi rámem a zdí). V interiéru termovizní kamerou kontrolujeme také všechny vnější rohy a hodnotíme riziko vzniku plísní. V případě podkrovních místností či zavěšených stropů je prováděna kontrola stropní izolaci. Ve všech místnostech měříme teplotu vzduchu a relativní vlhkost, pomocí které určujeme teplotu rosného bodu, což je nezbytným úkonem při hledání příčinu vzniku vlhkosti a tvorby plísní. Kontrola interiéru bytu trvá běžně kolem 1 hodiny, interiér Vašeho domu zkontrolujeme za zhruba 2 hodiny.

Časová náročnost

Celková termovizní kontrola rodinného domu zabere zhruba 2 až 2,5 h podle velikosti objektu. Termovize bytu zabere zhruba polovinu času, tedy kolem 1 až 1,5 h. U ostatních objektů se nedá přesná časová náročnost odhadnout, vždy záleží na velikosti a členitosti objektu.

Zpracování protokolu o měření

Po uskutečnění měření následuje zpracování snímků a vyhotovení protokolu. Zpracování je hotové zpravidla do 8 dnů od provedeného měření.
Zpracované měření obdržíte emailem, jehož součástí bude protokol o provedeném termovizním měření obsahující veškeré nalezené vady včetně jejich popisu. Součástí jsou také samostatné snímky ve formátu JPEG pro možné zvětšení a pohodlné prohlížení.

Kontakty

Sídlo firmy
Dykova 1069, 500 02 Hradec Králové
Tel.: +420 605 960 222
Email: info@pde.co.cz

Pobočka Praha
Podkovářská 6, 190 00 Praha 9
Tel.: +420 605 960 222
Email: info@pde.co.cz